Виж кой говори Да поговорим

За „ще си имате бебе“, за родилното отделение, за отпуска по майчинство и други

За "ще си имате бебе", за родилното отделение, за отпуска по майчинство и други

Здравейте, скъпи читатели на Бременна.Бг! Това е нашата седмична обзорна рубрика, в която споделяме с вас тематичните материали, които харесахме през последните дни. Пожелаваме ви приятно четене!

Ива Караславова за Бременна.бг: „Още помня деня, в който наблюдаващият лекар ми потвърди това, което аз вече знаех: „Бременна си в шестата седмица, бебето се вижда ясно и всичко изглежда наред“. Излязох от кабинета и тръгнах към офиса, сълзите буквално хвърчаха от очите ми, смеех се и плачех с глас. Навярно съм предизвикала много любопитни погледи от преминаващите хора, но тогава това не ме интересуваше, исках само да успокоя вълнението, за да успея да набера бъдещия татко и да му съобщя добрата новина. Това са моменти, които никога не се забравят. Когато човек дълго време чака да чуе това, чувството наистина е неописуемо. Единствено който го е изживял, може да го разбере. Ако четете тази статия, навярно скоро сте имали щастието да чуете най-хубавото изречение: „Честито, ще си имате бебе“
прочетете цялата статия тук: https://bremenna.bg/chestito-shhe-si-imate-bebe/

„Мама Нинджа“ с много силен текст за за родилното отделение: „Искам да изкажа безкрайно съчувствие и любов към всички майки, които са преживели ужаса на класическия тормоз и унижение, съпътстващ голяма част от ражданията в България!
Време е българските жени да спрат да бъдат унижавани, третирани като добитък, да изпитват чувство на вина, на срам и на безпомощност!
Време е тези жени да започнат да плачат само и единствено от щастие!“

Харесахме в Инстаграм:

Списание „9 месеца“: „Аз дълбоко вярвам, че всеки родител отдава своята енергия и любов в отглеждането на своите деца, но също така, опитът ме научи, че в училище и в университета може да ни преподават всичко, но не и това как да бъдем родители и как да отгледаме здрави, будни, интелигентни, щастливи, успешни и обичащи себе си и живота деца. И тъй като не можем да бъдем щастливи, без да сме здрави, а здравето започва в храносмилателния тракт, бих искала да обърна малко внимание на деликатната тема кога е добре да захраним детето си през първата година от неговия живот.“

Отново „Мама Нинджа“ за отпуските по майчинство: „Необходимостта от тесен контакт на родителите с бебето през първите месеци от живота му е доказана и от психолозите, и от педиатрите. Освен това тя е призната на законодателно ниво в повечето страни, което потвърждава правото на младите майки на отпуск за бременност, раждане и отглеждане на дете. Все пак продължителността на този отпуск в различните страни съществено се различава.“

снимка: pixabay