Добър ден, скъпи читатели на Бременна.Бг! Това е нашата седмична обзорна рубрика, в която споделяме с вас тематичните материали, които харесахме през седмицата. Пожелаваме ви приятно четене!
Едно интервю на Бременна.бг с Виолета Ангелова (треньор в Lift3Live) относно възстановяването и спорта след раждането: „Как се възстанови след раждането? Връщаш се в залата на осмия ден след като си родила…
Не съм го планирала. Аз имам и друго детенце, с него по друг начин се случиха нещата. Имат осем години разлика двамата ми сина. Сега майка ми беше дошла да ми помага за два-три дни. Казах ѝ, че отивам да се пораздвижа във фитнеса. Гърбът и вратът бяха започнали да ме наболяват, предполагам заради кърменето. И така започнах, после мъжът ми пое една смяна, за да мога да ходя на тренировки – 40 минути, да се раздвижа. Чувствах се добре, нямах усложнения след раждането, съчетавах го без никакви проблеми с кърменето, с всички неща, които изискват моето внимание и присъствие.“ https://bremenna.bg/vazstanovyavaneto-sled-razhdane-na-edna-majka-trenyor/
„Първите седем“:
Ина Пенкова за Бременна.бг: „Неслучайно по време на отпуска си по майчинство доста жени смъкват завиден брой килограми, без дори да забележат. Напук на общоприетото схващане, че раждането неминуемо води до „развалена“ фигура, те влизат дори в по-добра форма, отколкото са били преди това. Защо ли? Ами, най-малкото, защото прекарват значителна част от денонощието в компанията на няколкокилограмова „гиричка“, която в повечето случаи държи да бъде разхождана, разнасяна, полюшвана или поне подрусвана регулярно. И не само това. По време на така наречения си отпуск, всяка мама се включва в неофициален декатлон с набор от олимпийски дисциплини, в това число носене на бебе, бутане на бебешка количка, събиране на разпилени играчки, мъкнене на пазарски торби, чистене и събиране на остатъци от храна и др.“ https://bremenna.bg/iskash-da-vlezesh-vuv-forma-badi-mama/
Списание „9 месеца“: „Благодарение на развитието на асистираните репродуктивни технологии през последните десетилетия е възможно изваждане на яйцеклетката и оплождането й извън организма на жената. През 1878 г. беше направен първият успешен опит за зачеване „инвитро”, което доведе до раждането на първото инвитро бебе – Луиза Браун. Този успешен опит даде мощен тласък за развитието на тази част от науката и медицината. Към настоящия момент са родени 5 милиона бебета след инвитро оплождане.“
Харесахме в Инстаграм:
снимка: pixabay