Виж кой говори Да поговорим

За репродуктивното здраве, за ниската раждаемост, за антиваксърството и други

За репродуктивното здраве, за ниската раждаемост, за антиваксърството и други

Здравейте, уважаеми читатели на Бременна.Бг! Това е нашата обзорна рубрика, в която споделяме с вас тематичните материали, които харесахме през седмицата. Пожелаваме ви приятно четене!

Списание „9 месеца“ със статия относно репродуктивното здраве: „Тъй като жената не разбира, че е бременна веднага след зачеването, най-разумно е подготовката за бременността да започне 3-4 месеца преди опитите за зачеване. Толкова е и времето, през което яйцеклетката узрява и се подготвя за овулацията.“

При нас публикувахме иинтервю с интерсни статистики относно раждаемостта: „„Изразено е намален броят на децата с вродени малформации, поради подобрената и добре развита пренатална диагностика – генетични тестове, фетална морфология. Такива почти не се раждат, а когато се запази бременността, сме подготвени с каква патология ще се срещнем и съответно с протокола за действие, което подобрява оцеляемостта на тези деца.“ прочетете тук

Харесахме в Инстаграм:

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Thaise de Mari (@thaisedemari) on

„Майко Мила“ по темата антиваксърство: „Когато някой изразява нежелание да бъде ваксинирано детето му, поставя в опасност тези деца, които не могат да бъда ваксинирани поради наличие на противопоказания, недостигане на определена възраст или неизграждане на имунитет. Последните нямат никакъв избор.

Колкото повече произволни откази от имунизация има, толкова повече намалява колективния имунитет и тези откази влияят върху здравето на околните. В тези случаи рискът от епидемии и последиците от тях нараства, а с това нараства и необходимостта от въвеждане на мерки, ограничаващи правото на лична неприкосновеност и информиран избор.“

Дете.Бг с информация относно шарката: „Вижте кои са видовете шарка, как да реагираме, към кого да се обърнем и изобщо всичко, което трябва да знаем, за да запазим спокойствие и да действаме адекватно при такава ситуация.“

Свалихте ли си приложението за бременни:

снимка: pixabay