Виж кой говори Да поговорим

За морбили, за ваксините, за глупостта, за бавните сперматозоиди и други

За морбили, за ваксините, за глупостта, за бавните сперматозоиди и други

Привет, драги читатели на Бременна.Бг! Това е нашата обзорна рубрика, в която споделяме с вас тематичните материали, които харесахме през седмицата. Пожелаваме ви приятно четене!

Наука ОФфнюз с ценна информация относно за съжаление отново актуалната тема „Морбили“: „2019 година е, а болестта морбили отново влезе в световните заглавия. В Украйна повече от 15 000 души са заразени с болестта от декември, най-голямата епидемия в страната след изобретяването на ваксините. В Мадагаскар положението е най-зле от десетилетия – повече от 500 000 случая има от октомври, включително 300 смъртни случая. В България 17 души са с клинична картина на морбили – изглежда малко – и това е поради високите нива на ваксинация, въпреки активността на антиваксърите и у нас.“

Здравният министър Кирил Ананиев:

Не харесахме в Инстаграм:

 

View this post on Instagram

 

A post shared by WHO Philippines (@whophilippines) on

„Майка или домашен мениджър“: „Близнаците ми се родиха преждевременно. Появиха се изненадващо, точно три месеца по-рано. Бяха с екстремно ниско тегло, с множество здравословни проблеми и изобщо без големи шансове за живот. Прекарваха седмици в болницата и тогава никой не можеше да каже кога и дали ще си ги приберем. По това време голямото ми дете беше на година и девет месеца и още не беше прието в нито една от двете детски градини в квартала ни. А трябваше някой да го гледа, за да мога аз всеки ден, в уречения час, да бъда при новородените. Вече тъкмо щях да търся незаконни начини за вкарване на детето в държавно заведение, когато се оказа, че майка ми ще може да го гледа през деня.“ целият текст тук: https://bremenna.bg/majka-ili-domashen-menidzhar/

Малко смях през сълзи в Наука Офнюз:

Списание „9 месеца“ с една лична история: „Вече съм твърдо убедена, че акушерката е много по-полезна за жената – както по време на бременността, така и по време на раждането и следродилния период, както за майките, така също и за самите лекари“

снимка: pixabay